Praha 6 – Dejvice

Roztoky, 252 63

Pár slov o nás

Nikdy jsem neměla ráda honosné názvy jako je nemocnice nebo klinika, které evokují pracoviště s mnoha lékaři a sestrami, kde majitel nikdy neví, kdo bude vlastně jeho miláčka ošetřovat. Proto když jsem zvažovala jak začít, rozhodla jsem se založit malou veterinární ordinaci v Praze 6. Začátky nebyly lehké, ale postupně přibývalo pacientů a také lékařek a sestřiček. Píši záměrně “lékařek a sestřiček”, neboť od počátku jsme téměř a v současné době výlučně ženský kolektiv. S postupující dobou a zvyšujícími se nároky na znalosti, dovednosti i vybavení se naše ordinace dostala na svojí současnou úroveň. Pracují v ní výhradně ty, které práce se zvířaty a lidmi ať už po získání doktorátu nebo na pozici sestřiček opravdu těší.

V roce 2009 se nám podařilo získat jako jednomu ze čtyř veterinárních pracovišť a jako jediné veterině v Praze 6 dotaci z evropských fondů, která nám umožnila získat špičkové přístrojové vybavení. Tím se nám otevřely úplně nové diagnostické možnosti a ve spojení s entuziasmem mých mladších kolegyň jsme myslím dosáhly ideální kombinace “softwaru a hardwaru”. Samozřejmě se všechny stále vzděláváme, jezdíme každoročně na odborné semináře konané doma i v zahraničí. Veterinární lékařství, stejně jako všechny medicínské obory letí mílovými kroky kupředu a kdo chce udržet krok s mírou současného poznání, musí se stále vzdělávat. Proto se také každá z nás kromě běžné veterinární praxe více věnuje vybranému oboru.

Jsem moc ráda i za to, že nejsme stejné a jsem přesvědčená, že převážná většina majitelů si mezi námi najde tu lékařku, která bude splňovat jeho nebo její představy o tom, komu může vložit do rukou zdraví svého čtyřnohého miláčka. Naše práce je většinou spojená s radostí při uzdravování domácích mazlíčků, kteří jsou často zcela plnohodnotnými členy rodiny. Někdy ale jako v každém oboru nastane chvíle, kdy se stav našeho pacienta ubírá jiným směrem než jsme chtěly a očekávaly. Náš obor se stejně jako humánní medicína zabývá živým organismem a proto nelze vždy předvídat jak bude na léčbu reagovat. To a také chvíle, kdy musíme z důvodu utrpení těžce nemocného zvířete jeho život ukončit patří, k temným stránkám naší profese. Pro každou z nás jsou takové případy smutné a nelze na ně s odchodem z ordinace po skončení ordinačních hodin prostě zapomenout. Naštěstí těch veselých chvil míváme více a tehdy si uvědomíme, že jsme si tuto práci vybraly správně. Dlouho jsme také zvažovaly, zda ordinovat kromě všedních dnů také o víkendu. Nakonec na četná přání a podněty ze strany našich dlouholetých klientů jsme ordinační dobu rozšířily o víkendovou veterinární pohotovost v Praze 6.

Pevně doufám, že budou do naší veterinární ordinace v Praze 6 i do naší pobočky v Roztokách naši klienti chodit rádi – oni pro dobrou radu a jejich miláčci pro piškot.

MVDr. Michaela Riedlová

Náš tým

Seznamte se s našim týmem zkušených profesionálů.

Doktorky

MVDr. Michaela Riedlová

Vyrůstala jsem v pražském bytě plném terarijních zvířat, ptáků, hlodavců a kočky. Touha po zvířatech mě vedla na střední zemědělskou školu a následně na Vysokou školu veterinární. Po studiích jsem se vydala na rok do Austrálie,  kde jsem si vydělávala na živobytí prací v prestižní dostihové stáji v Sydney. Dne 15.2.1999 jsem založila malou ordinaci v Maďarské ulici. Nyní má naše ordinace už dvě pobočky.

MVDr. Karolína Świerczek Drábková

Karolína Drábková absolvovala Veterinární a Farmaceutickou Univerzitu v Brně v roce 2017. V ten samý rok odjela do Kanady, města Calgary, kde mimo jiné pracovala a sbírala zkušenosti na dvou veterinárních klinikách. Půl roku po návratu začala pracovat na našem pracovišti v Roztokách, nejdříve jako záskok a od října 2020 pak na plný úvazek. V práci se věnuje interní medicíně a operací měkkých tkání. Ve svém volném čase ráda cestuje, sportuje a tráví čas v přírodě.

MVDr. Pavla Brabencová

Po promoci v r.2017 nastoupila MVDr. Brabencová do veterinární ordinace v Ústí nad Labem, kde se věnovala interní medicíně koček a psů. V květnu roku 2019 se začala aktivně věnovat rekondičním a rehabilitačním službám pro zvířata (Dornova metoda). Více informací o této metodě, včetně možnosti objednání naleznete na www.balancedog.cz. Posilou do našeho týmu se stala v říjnu 2021. Ve volném čase běhá závodně se svojí fenou Suki agility a ráda chodí po horách.

MVDr. Šárka Tichá

Studium na Veterinární a farmaceutické univerzitě Brno ukončila v roce 2007. Po té působila na Veterinární klinice Salvus Mladá Boleslav a Veterinární klinice Jaggy Praha.Od ledna 2010 pracuje v naší ordinaci. Nejvíce ji zajímá interní medicína psů, koček a drobných savců a stomatologie. Největšími koníčky Dr. Tiché jsou jóga, cestování, turistika, kocour Lásík a pes Nero.

MVDr. Aneta Bártová

Na Veterinární a Farmaceutické Univerzitě v Brně promovala v roce 2012, během studia absolvovala zahraniční stáž na prestižní univerzitní veterinarní klinice v belgickém Gentu (University of Ghent, Merelbeke). Po promocích začala pracovat na naší klinice se zaměřením na dermatologii a endokrinologii. Jejími zájmy jsou Bikram joga a jezdectví. V současné době je na mateřské dovolené.

MVDr. Pavla Seifertová

Po promoci v červnu 2007 na Fakultě veterinárního lékařství Veterinární a Farmaceutické Univerzity Brno se vydala na stáž na kliniku Ravenna Animal Hospital, Seattle, USA. Od března 2009 pracuje v naší ordinaci se zaměřením na oblast kardiologie a onemocnění dýchacích cest. Nejvíce Pavlu baví bezmotorové létání na větroních.

Personál

Bc. Michaela Knollová

Míša se narodila v roce 1990 v Praze, ale vyrostla v Děčíně. V roce 2013 dokončila bakalářské studium na fakultě Tropického a subtropického zemědělství na České zemědělské univerzitě v Praze s bakalářskou prací “Prevalence parazitárních onemocnění kopytníků”. Svou praxi získala na veterinární klinice Fénix, kde pracovala 6 let. Aktivně se vzdělává na odborných seminářích. Do naší ordinace přišla v létě 2019. Míša je svědomitá, ochotná a zvířata má na prvním místě. Vlastní dva psy a koně, kterým se věnuje ve volném čase.

Michaela Pospíšilová

Míša je sestřičkou v naší ordinaci od června 2021. Mezi prací na veterinárních klinikách, kde pracovala před tou naší, si splnila sen a procestovala Jižní Afriku. Několik měsíců zde žila a pracovala jako ošetřovatelka v útulku pro opice a v záchranné stanici pro slony. Také trávila hodně času v místním psím útulku. K práci veterinární sestry vypomáhala v Záchranné stanici pro volně žijící živočichy v Praze. Za sebou má několik školení a odborných kurzů jako například kurz fyzioterapie psů na Physiodog Academy. S manželem má kočičku Amálku.

Michaela Bazgerová

Míša už od útlého věku říkala, že bude pracovat se zvířaty. Vystudovala Střední lesnickou a hospodářskou školu ve Frýdlantu. Po škole pracovala na Veterinární klinice v Růžodole, v Liberci. Na jaře 2022 se přestěhovala zpátky do svého rodného města i se svým čtyřnohým parťákem, se kterým ráda chodí na výlety, hlavně do hor a do přírody. Krátce poté se k nám přihlásila na pozici veterinární sestřičky.

Ing. Zuzana Nechybová

Veterinární technička a současně provozní obou ordinací. Po ukončení Vysoké školy zemědělské pracovala jako zootechnička, po té provozovala malý obchod v Roztokách, kde bydlí. Od roku 2001 pracuje v naší ordinaci a je nepostradatelným členem našeho týmu. Má dvě dospělé děti, jejím největším koníčkem jsou psi, psi a nakonec psi.

Barbora Šteklová

Barbora Šteklová studuje Vysokou školu zemědělskou v Praze. V naší ordinaci pracuje od roku 2015. Většinu volného času tráví u koní, společně se svými dvěma psy.

Gabriela Rusoová

Pracuje u nás od roku 2010. Má doma dva psy a dvě kočky, jejím koníčkem je houbaření a procházky v přírodě.

Upozornění

Prosíme všechny naše i nově příchozí klienty, aby se před návštěvou ordinace telefonicky objednali na tel. čísle : Praha – 606516523, Roztoky – 739443837. Zároveň Vás prosíme, abyste na smluvený termín chodili s předstihem. Dostavíte-li se pozdě, nemůžeme z provozních důvodů vždy dodržet smluvený čas návštěvy. V takovém případě prosím vyčkejte, budeme se Vám věnovat, jakmile to bude možné nebo Vás můžeme přeobjednat na jiný termín. Nemůžete-li se dostavit na smluvený termín, dejte nám prosím co nejdříve vědět, abychom se případně mohli věnovat jiným pacientům. Při příchodu do čekárny v pražské pobočce, se prosím zadejte do vyvolávacího systému a vyčkejte příchodu našich sestřiček. Nově příchozí majitelé se zvířátky dostanou k vyplnění vstupní dotazník. S sebou prosím vždy přineste očkovací průkaz zvířete nebo evropský pas a pokud již bylo zvíře s něčím léčeno na jiném pracovišti, přineste s sebou lékařskou zprávu, výsledky a ostatní dokumentaci.
 
Je nám líto, ale v současné době bohužel nejsme schopni pro Vás zajistit objednací termín prostřednictvím emailu. Prosím kontaktujte nás na výše uvedených telefonních číslech. Je to nejrychlejší cesta k nalezení data a času vyhovující oběma stranám pro konkrétní návštěvu. Na emaily se pokoušíme odpovídat co nejdříve, pokud je však personál ordinace zaneprázdněn ošetřováním pacientů či operacemi, odpovídá na emailové zprávy se zpožděním.
 
Děkujeme za pochopení.