fbpx
Hit enter to search

Veterinární ordinace MVDr. Michaely Riedlové

Nikdy jsem neměla ráda honosné názvy jako je nemocnice nebo klinika, které evokují pracoviště s mnoha lékaři a sestrami, kde majitel nikdy neví, kdo bude vlastně jeho miláčka ošetřovat. Proto když jsem zvažovala jak začít, rozhodla jsem se založit malou veterinární ordinaci v Praze 6. Začátky nebyly lehké, ale postupně přibývalo pacientů a také lékařek a sestřiček. Píši záměrně “lékařek a sestřiček”, neboť od počátku jsme téměř a v současné době výlučně ženský kolektiv. S postupující dobou a zvyšujícími se nároky na znalosti, dovednosti i vybavení se naše ordinace dostala na svojí současnou úroveň. Pracují v ní výhradně ty, které práce se zvířaty a lidmi ať už po získání doktorátu nebo na pozici sestřiček opravdu těší.

V roce 2009 se nám podařilo získat jako jednomu ze čtyř veterinárních pracovišť a jako jediné veterině v Praze 6 dotaci z evropských fondů, která nám umožnila získat špičkové přístrojové vybavení. Tím se nám otevřely úplně nové diagnostické možnosti a ve spojení s entuziasmem mých mladších kolegyň jsme myslím dosáhly ideální kombinace “softwaru a hardwaru”. Samozřejmě se všechny stále vzděláváme, jezdíme každoročně na odborné semináře konané doma i v zahraničí. Veterinární lékařství, stejně jako všechny medicínské obory letí mílovými kroky kupředu a kdo chce udržet krok s mírou současného poznání, musí se stále vzdělávat. Proto se také každá z nás kromě běžné veterinární praxe více věnuje vybranému oboru.

Jsem moc ráda i za to, že nejsme stejné a jsem přesvědčená, že převážná většina majitelů si mezi námi najde tu lékařku, která bude splňovat jeho nebo její představy o tom, komu může vložit do rukou zdraví svého čtyřnohého miláčka. Naše práce je většinou spojená s radostí při uzdravování domácích mazlíčků, kteří jsou často zcela plnohodnotnými členy rodiny. Někdy ale jako v každém oboru nastane chvíle, kdy se stav našeho pacienta ubírá jiným směrem než jsme chtěly a očekávaly. Náš obor se stejně jako humánní medicína zabývá živým organismem a proto nelze vždy předvídat jak bude na léčbu reagovat. To a také chvíle, kdy musíme z důvodu utrpení těžce nemocného zvířete jeho život ukončit patří, k temným stránkám naší profese. Pro každou z nás jsou takové případy smutné a nelze na ně s odchodem z ordinace po skončení ordinačních hodin prostě zapomenout. Naštěstí těch veselých chvil míváme více a tehdy si uvědomíme, že jsme si tuto práci vybraly správně. Dlouho jsme také zvažovaly, zda ordinovat kromě všedních dnů také o víkendu. Nakonec na četná přání a podněty ze strany našich dlouholetých klientů jsme ordinační dobu rozšířily o víkendovou veterinární pohotovost v Praze 6.

Pevně doufám, že budou do naší veterinární ordinace v Praze 6 i do naší pobočky v Roztokách naši klienti chodit rádi – oni pro dobrou radu a jejich miláčci pro piškot.

MVDr. Michaela Riedlová

Náš tým

MVDr. Michaela Riedlová

Jako mnoho mých kamarádek ze školy a školky jsem vyrůstala v pražském bytě, hladová po každé zvířecí duši jen trochu přístupné bližšímu kontaktu. Nás byt se postupně plnil terarijními zvířaty, ptáky, malými hlodavci a kočkou. Moje touha po zvířatech, jakkoli velkých, dosáhla uspokojení po nástupu na střední zemědělskou školu. Ačkoli mi to celé okolí rozmlouvalo, dokázala jsem se vmísit mezi studenty Vysoké školy veterinární a po počátečních bojích s fyzikou a chemií ji úspěšně dokončit. Po absolutoriu na chvíli zvítězila moje druhá posedlost a tou je cestování. Odjela jsem na rok do Austrálie, kde jsem si vydělávala na živobytí prací v prestižní dostihové stáji v Sydney. Dne 15.2.1999, a je tomu tedy právě dvacet let, jsem založila malou ordinaci v Maďarské ulici. V roce 2003 jsem s tehdejším přítelem, nynějším manželem, odjela na cestu kolem světa na stařičké plachetnici. Po návratu jsme provoz veterinárního pracoviště rozšířili a nyní má naše ordinace již dvě pobočky. Na podzim 2019 plánujeme stěhování pražské do nových, velkých a krásných prostor a na to se velmi těším.

MVDr. Šárka Tichá

Studium na Veterinární a farmaceutické univerzitě Brno ukončila v roce 2007. Po té působila na Veterinární klinice Salvus Mladá Boleslav a Veterinární klinice Jaggy Praha.Od ledna 2010 pracuje v naší ordinaci. Nejvíce ji zajímá interní medicína psů, koček a drobných savců a stomatologie. Největšími koníčky Dr. Tiché jsou jóga, cestování, turistika, kocour Lásík a pes Nero.

MVDr. Pavla Seifertová

Po promoci v červnu 2007 na Fakultě veterinárního lékařství Veterinární a Farmaceutické Univerzity Brno se vydala na stáž na kliniku Ravenna Animal Hospital, Seattle, USA. Od března 2009 pracuje v naší ordinaci se zaměřením na oblast kardiologie a onemocnění dýchacích cest. Nejvíce Pavlu baví bezmotorové létání na větroních.

127242697_1245118095869116_8098032670414348872_n

MVDr. Karolína Świerczek Drábková

Karolína Drábková absolvovala Veterinární a Farmaceutickou Univerzitu v Brně v roce 2017. V ten samý rok odjela do Kanady, města Calgary, kde mimo jiné pracovala a sbírala zkušenosti na dvou veterinárních klinikách. Půl roku po návratu začala pracovat na našem pracovišti v Roztokách, nejdříve jako záskok a od října 2020 pak na plný úvazek. V práci se věnuje interní medicíně a operací měkkých tkání. Ve svém volném čase ráda cestuje, sportuje a tráví čas v přírodě.

Gabriela Rusoová

Pracuje u nás od roku 2010. Má doma dva psy a dvě kočky, jejím koníčkem je houbaření a procházky v přírodě.

Ing. Zuzana Nechybová

Veterinární technička a současně provozní obou ordinací. Po ukončení Vysoké školy zemědělské pracovala jako zootechnička, po té provozovala malý obchod v Roztokách, kde bydlí. Od roku 2001 pracuje v naší ordinaci a je nepostradatelným členem našeho týmu. Má dvě dospělé děti, jejím největším koníčkem jsou psi, psi a nakonec psi.

Barbora Šteklová

Barbora Šteklová studuje Vysokou školu zemědělskou v
Praze. V naší ordinaci pracuje od roku 2015. Většinu volného času tráví
u koní, společně se svými dvěma psy.

MVDr. Aneta Bártová

Na Veterinární a Farmaceutické Univerzitě v Brně promovala v roce 2012, během studia absolvovala zahraniční stáž na prestižní univerzitní veterinarní klinice v belgickém Gentu (University of Ghent, Merelbeke). Po promocích začala pracovat na naší klinice se zaměřením na dermatologii a endokrinologii. Jejími zájmy jsou Bikram joga a jezdectví. V současné době je na mateřské dovolené.

Michaela Bazgerová

Míša už od útlého věku říkala, že bude pracovat se zvířaty. Vystudovala Střední lesnickou a hospodářskou školu ve Frýdlantu. Po škole pracovala na Veterinární klinice v Růžodole, v Liberci. Na jaře 2022 se přestěhovala zpátky do svého rodného města i se svým čtyřnohým parťákem, se kterým ráda chodí na výlety, hlavně do hor a do přírody. Krátce poté se k nám přihlásila na pozici veterinární sestřičky.

Bc. Michaela Knollová

Míša se narodila v roce 1990 v Praze, ale vyrostla v Děčíně. V roce 2013 dokončila bakalářské studium na fakultě Tropického a subtropického zemědělství na České zemědělské univerzitě v Praze s bakalářskou prací “Prevalence
parazitárních onemocnění kopytníků”. Svou praxi získala na veterinární klinice Fénix, kde pracovala 6 let. Aktivně se
vzdělává na odborných seminářích. Do naší ordinace přišla v létě 2019. Míša je svědomitá, ochotná a zvířata má na
prvním místě. Vlastní dva psy a koně, kterým se věnuje ve volném čase.

252143484_186986156929724_6035223028154596706_n

MVDr. Pavla Brabencová

Po promoci v r.2017 nastoupila MVDr. Brabencová do veterinární ordinace v Ústí nad Labem, kde se věnovala interní medicíně koček a psů. V květnu roku 2019 se začala aktivně věnovat rekondičním a rehabilitačním službám pro zvířata (Dornova metoda). Více informací o této metodě, včetně možnosti objednání naleznete na www.balancedog.cz. Posilou do našeho týmu se stala v říjnu 2021. Ve volném čase běhá závodně se svojí fenou Suki agility a ráda chodí po horách.

254507963_571057690851073_4904358914493211888_n

Michaela Pospíšilová

Míša je sestřičkou v naší ordinaci od června 2021. Mezi prací na veterinárních klinikách, kde pracovala před tou naší, si splnila sen a procestovala Jižní Afriku. Několik měsíců zde žila a pracovala jako ošetřovatelka v útulku pro opice a v záchranné stanici pro slony. Také trávila hodně času v místním psím útulku. K práci veterinární sestry vypomáhala v Záchranné stanici pro volně žijící živočichy v Praze. Za sebou má několik školení a odborných kurzů jako například kurz fyzioterapie psů na Physiodog Academy. S manželem má kočičku Amálku.