Zašlete nám dotaz

Povinné *

  Refresh Captcha  
 

Poradna

Paracetamol pro psa

Pátek, 16 Červen 2017 05:15

Dotaz:

Mohu svému psů podat proti bolesti např.PARALEN NEBO IBUBRUFEN TŘEBA 1/2tablety?

V žádném případě svému psovi nepodávejte žádné léky tohoto typu. Právě humánní nesteroidní antiflogistika, která zahrnují i paracetamol a ibuprofen, mohou mít u psa velmi vážné vedlejší účinky. Mohou způsobovat trávicí obtíže, orgánové dysfunkce a další. Navíc je mnoho stavů, kdy je jejich použití kontraindikováno. Pokud má Váš pes bolesti nebo otok, rozhodně s ním navštivte veterinárního lékaře. Máme k dispozici léky ze stejné skupiny, ale vyvinuté přímo pro použití u psů.

   

Krmiva

Čtvrtek, 13 Duben 2017 13:01


Dotaz:
Dobrý den, přečetla jsem si Váš článek na téma "granule" a jedna věc mě na něm velmi překvapila. Rozdělujete granule do tří skupen. V té první, superprémiové, máte zařazeny značky jako Royal Canin, Purina Pro Plan... ve druhé skupině, tj. krmiva střední kvality, uvádíte jako příklad značku Acana... Pokud se podíváte na složení krmiva Acana (cena je mimochodem cca 300 Kč/kg) a na složení krmiva Purina Pro Plan, opravdu si stojíte za tvrzením, že Acana je horším krmivem než zmíněná Purina? Nebo na základě jakých parametrů kvalitu krmiv hodnotíte? Předem Vám moc děkuji za odpověď.

V době, kdy jsem články na našich stránkách uvedené psala, byla situace jiná, než dnes. Je to už celkem hodně let a složení a parametry značek krmiv doznaly mnoha změn. Chystáme se během tohoto roku naše stránky revitalizovat a mnoho již zastaralých údajů obměnit a článek o granulích bude mezi nimi. Značek na trhu je také mnohem více, než bývalo dříve. Každý si mezi nimi může vybrat ty, s nimiž má osobní dobré zkušenosti. V současné době mezi značkami doporučovanými naší ordinací není ani Acana ani Purina Proplan. Není to proto, že by nebyly kvalitní, ale prostě pracujeme s jinými značkami. Jistě bude mnoho jiných pracovišť, která budou mít naopak v portfoliu právě tyto značky.

   

Strana 1 z 177