Klinická studie zaměřená na testování vlivu výtažků konopí setého na management bolesti psů s degenerativním onemocněním kloubů

Informace pro chovatele

Naše veterinární ordinace hledá majitele psů s postižením kloubů – osteoartritidou, kteří by se zúčastnili testování funkčních pamlsků pro psy švýcarského výrobce. Pamlsky obsahují kromě běžných látek kloubní výživy především kanabidiol (CBD), tedy výtažek z konopí setého, jehož účinek spočívá především v odstranění bolesti, která onemocnění kloubů provází. Tento výzkumný projekt zaštiťuje Česká zemědělská univerzita Suchdol, studie má souhlasné stanovisko univerzitní etické komise.

Stručný popis průběhu studie

Před zahájením studie bude naplánována návštěva v ordinaci, při níž proběhne předběžné klinické vyšetření pacienta, a pokud nejsou k dispozici rentgenologické snímky s příznaky postižení kloubů mladší než 6 měsíců, budou zhotoveny na místě. Současně zodpovíme veškeré dotazy a vše důkladně probereme. Veškeré údaje o pacientovi budou posléze předány univerzitnímu pracovišti v Helsinkách, které schválí zařazení pacienta do klinické studie. Vlastní studie bude trvat 28 dní. První den zahájení studie majitel přijde do  ordinace, vyplní s naší pomocí jednoduché dotazníky týkající se zdravotního stavu a pohyblivosti jeho psa. Bude provedeno klinické a ortopedické vyšetření. Dále bude odebrána krev, majitel také přinese moč a stolici na laboratorní testy dle předchozích pokynů. Po té majitel obdrží příslušný počet pamlsků, který bude dle pokynů během následujících 28 dní podávat dvakrát denně. Po dvou týdnech bude telefonicky kontaktován pro zodpovězení několika otázek týkajících se případných změn ve zdravotním stavu jeho psa. 28.den bude v ordinaci zopakováno klinické vyšetření a rozbor krve, majitel vyplní finální dotazník.

Odměna pro majitele

Finanční bonus 200  –  300 Eur

Všechny výsledky provedených laboratorních vyšetření

Testované pamlsky s obsahem CBD v ceně 200 Eur

Podmínky zařazení do studie

Věk zvířete nad 2 roky

Klinické příznaky postižení osteoartritidou – např. kulhání, obtížné vstávání, neochota k pohybu

Nesmí mít jiné chronické onemocnění

Vysazení případné probíhající léčby léky proti bolesti a jiné dlouhodobé léčby, po domluvě s veterinárním lékařem

V případě, že Vás výše uvedené informace zaujaly a zvažujete žádost o zařazení do studie, pište nám prosím na m.riedlova@volny.cz.