fbpx
Hit enter to search

Pár slov o cenách veterinární péče

Každý veterinární lékař občas slyší, nebo v poslední době si o své ordinaci přečte na sociálních sítích, jak je nehorázně drahý. Často jsou to velmi expresivní vzkazy od těch, pro něž je cena jediným kritériem, podle něhož si volí veterinárního lékaře. Je ale velmi důležité si uvědomit, že nelze jednoduše říci, že bude očkování nebo operace stát ve všech ordinacích stejně. Každé pracoviště má jinou vizi, jiné zaměření, jinou lokalitu, jiný nájem, jiné vybavení a vlastně nic není stejné. Rozdíly jsou prostě příliš velké.

Stejně rozdílná jsou i očekávání a přístup majitelů. Jeden majitel bude veterinární pracoviště vybírat jen podle ceny, dalšímu bude záležet na nabízených službách, přístupu personálu a bude ochoten za kvalitnější péči zaplatit více. Pokud má veterinární lékař k dispozici drahé vybavení a specializovaný personál, navštěvuje odborné semináře a stále se vzdělává, může lépe a rychleji diagnostikovat a léčit své pacienty. Není-li ale současně dědicem rodinného jmění, tak nejlevnější být prostě nemůže.

Stejně jako by každý veterinární lékař měl mít jasno v tom, jakým směrem se bude ubírat jeho profesní život, měl by mít v tomtéž jasno i majitel zvířete. Chce jen nejnižší cenu nebo má zájem o kvalitní péči?

Doporučuji proto všem majitelům, kteří svého veterinárního lékaře právě hledají, než se spolehnou na výkřiky o něčí drahotě na sociální síti, aby se šli do ordinace nejprve podívat a přesvědčili se na vlastní oči, zda je to ta pravá pro jejich zvířecího kamaráda. Možná nebude, ale možná také zjistí, že se jim vyplatí si za kvalitnější péči připlatit.